ROT AYARI

İyi bir sürücünün her zaman iyi bir araca değil, bütün ayarları ve bakımı yapılmış bir araca ihtiyacı vardır. Araçlarınız titriyor mu? Denge kaybı mı yaşıyorsunuz? Aracınızdan ilginç sesler mi geliyor? Bunların hepsinin sebebi rot ve balans ayarını yaptırmamış olmanızdan kaynaklanıyor olabilir mi?


Rot Ayarı Nedir Ve Yapılması Gerekenler?

Denge ve titreme gibi araç problemlerine neden olan rot aynı zamanda aracınızın düz yolda sizin müdahaleniz olmadan, sağa sola kaymasına neden olur. Bunun nedeni ise; aracınızın tekerlek ve aracın uygun mesafeden sapmış olması anlamına gelir. Bu da hem aracınıza tekerin sürtmesini, hem de sağa sola kaymanızı sağlamaktadır. Bunun tek çözümü rot balans ayarının yapılması olacaktır.

Araçlarının kontrollerini ve bakımlarını yaparken, önemli olan hususlar üzerinde durmaya önem veriyoruz. Aracınızda denge ve titreme problemi varsa bunun tek bir nedeni var. Aracınızın devri daim bölmelerinde yakın ya da uzak mesafede olan birleşenler var demektir. Kısa zamanda bu problemi halledebilmemiz için araçlarınızı kontrol ettirmeniz ve ayarlarını yaptırmanız gerekmektedir.

Bunun için hem güvenilir hem de işini profesyonel yapacak mühendis ve teknik ekip arkadaşlarımız, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için araçlarınızın ihtiyacı olan bakımı yapmaktadır. Ufak bir sorun gibi görünen rot balans ayarı, birçok trafik kazasına neden olabileceği gibi aracınızın teknik ve mekanik yapısına ciddi zararlar verebilir. İyi bir sürücü için, kontrollü araçlar her zaman bizim işimiz.