BALANS AYARI

Çoğu aracın teknik donanımı ve yapısı hakkında bilgiye sahip olmanız, kendi aracınızın problemlerini çözebileceğiniz anlamına gelmemektedir. İşini bilene yani bizlere bırakmak her zaman daha güvenli bir işlem olacaktır.

Araçlarınızın muayenesini yaparken, onların diğer bütün problemlerini ne nedenlerini saptayan mühendis ve teknik ekibimiz, kısa zamanda aracınızı size teslim etmek için elinden geleni yapmaktadır. Balans ayarı yapılmayan araçlar, kazaya ve aracın diğer teknik ve mekanik yapısına zarar verebilecek problemleri ortaya çıkartabilmektedir. Aracınızdan ses mi geliyor ya da denge problemi mi yaşıyorsunuz? Aracınız düz yolda titriyor mu? Bunların tek bir nedeni olabilir.

Balans Ayarı Nedir Ve Nasıl Yapılır?

Sürücülerin bildiği üzere, aracın en önemli parçalarından biri tekerlekleridir. Tekerler dengeyi sağlayan aynı zamanda aracın diğer mekanik yapısının bağlı olduğu önemli parçalardandır. Eğer aracınız titreme ve sapma yapıyorsa, balans ayarının yapılması gerektiği anlamına gelir.

Denge ayarı için teknik ekibimiz aracınızın tekerlek bölümünün, aralıklarını ve parçaların sağlamlığını kontrol edecektir. Bu ayarı yapmak çok zor bir işlem değildir, fakat bilgi gerektiren bir işlemdir. Bunun için ayarları yaparken araçların genel anlamda olan ölçülerine değil, her aracın kendi denge ayarlarına önem veriyoruz. İyi sürücülerin her zaman iyi bir araç muayenesine ihtiyacı vardır. Gerek teknik ekibimiz gerekse mühendis arkadaşlarımız, sizlere daha iyi hizmet verebilmek için araçlarınızın ihtiyacı olan bakımı yapmaya hazırdır.